Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості. В.Сухомлинський.

понедельник, 20 октября 2014 г.

Як уберегти дитину і запобігти нещасні випадки?
Найдієвішим способом попередження травм у дітей є постійний нагляд за ними. Але якими б уважними, не були батьки, вони не в змозі спостерігати за дитиною щомиті. А адже дітям достатньо однієї миті щоб вхопитися за ножик, обпектися об гарячу духовку або з'їсти щось, що підвернулася їм під руку.
Досить часто батьки вважають, що підвищені заходи обережності застосовні тільки до маленьким діткам, які ще тільки повзають або тільки починають ходити. Однак діти старшого віку також схильні до ризику, отримати побутову травму. Більше 30% нещасних випадків з дітками віком до 14 років відбуваються в будинку. Діти, яким ще не виповнилося 5 років, перебувають у групі найбільшого ризику отримання травм.
Як же убезпечити для дитини будинок?
Насамперед, треба знати всі можливі джерела загрози для малюка вдома:
Øперше, загрозу для дитини може представляти вогонь і різні розпечені предмети (духовка, наприклад). 
Øдруге, це вода (у трубах водопостачання, кухні, ванній). 
Øпо-третє, загрозою для малюка є також різні отруйні речовини: побутова хімія, яку часто господині тримають у ванній кімнаті або на кухні під раковиною, куди дитина може легко дістатися, а також медикаменти (які, як правило, теж знаходяться в доступному для дітей місці). 
Øчетверте, нещасні випадки можуть відбуватися через падіння дитини, тому загрозу для нього може також представляти слизька підлога, вікна, сходи і високі меблі.
Не варто залишати дитину одну біля води (у ванні). Потрібно тримати подалі від дітей всі гострі предмети, запальнички і сірники, медичні препарати і різні отруйні речовини. Не кидайте дитину без нагляду біля відкритого вікна. Москітна сітка, незважаючи на ілюзію надійності, не створює перешкоди для падіння дитини, навпаки, вона лише послужить приводом спертися на неї. Малюк у трирічному віці не розуміє, чому той чи інший предмет для нього може бути небезпечним.
Але ви йому можете розповісти про те, що, наприклад, можна пити ліки тільки, якщо це сказав зробити лікар. Для того щоб малюку було більш зрозуміло, розкажіть йому історію, як одного разу дівчинка без дозволу з'їла таблетки, після чого дитині стало дуже погано і довелося відвозити її до лікарні. Така наочна історія допоможе трохи зменшити ймовірність нещасного випадку, хоча гарантій повністю убезпечити малюка від цього вона не дасть. А щоб малюк не тягнувся до вогню або гарячим предметів, поясніть йому, що вогонь може зробити малюкові дуже боляче.
Малюкам, як правило, все навколо цікаво, вони дуже непосидючі й допитливі, тому, намагаючись впливати на дитину одними лише заборонами, і примушуючи його весь день сидіти в центрі кімнати і грати на килимі, ви нічого не доб'єтеся. Отже, якщо ви не хочете, щоб дитина грала у якому-небудь місці, ви повинні обов'язково їй уявити безпечну альтернативу.
Наприклад, якщо малюк задумав побудувати під раковиною собі "будиночок", запропонуйте йому натомість організувати притулок у кімнаті під столом. Пофантазуйте, щоб нове місце зацікавило дитини (з порожніх коробок можна зробити меблі, а замість стінки можна повісити плед). Не забувайте про те, що діти часто наслідують своїх батьків, тому ви повинні подавати їм добрий приклад. Якщо забороняєте малюкові сидіти на підвіконні або на краю ванни, то ви й самі ні в якому разі не повинні цього робити.
Для того щоб з'ясувати, де вашого малюка може підстерігати небезпека, ви повинні побачити будинок його очима. І якщо не хочете в майбутньому шкодувати про свою необережність, краще перестрахуватися заздалегідь.

Комментариев нет:

Отправить комментарий